KORÁBBI ELŐADÁSAINK

Előadástéma/Szándék

Mindenszentek közeledtével, a fókuszunk egyre inkább elhunyt szeretteink felé irányul. Ezt a belső folyamatot támogatandó döntöttünk az est témája mellett. 

Többek között olyan kérdésekre kerestük a választ, hogy milyen módokon reagálnak az élők szeretteik távozására; mi történik az elhunytak lelkével a halál beálltát követően; van-e, lehet-e kapcsolat a két tartomány között; milyen hatása van a síron túli ragaszkodásnak… 

Az előadást egy konkrét képpel kezdtük. A felosztott játéktérben az egyik oldal az élők, a másik az elhunytak tartományát volt hivatott megjeleníteni. A kezdőképben minden képviselő oda állt, ahová szerepe szerint tartozott. Ezt követően pedig a mindannyiunkat összekötő mezőre hangolódva hagytuk, hogy az eseményeket maga az Élet rendezze rajtunk keresztül.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Zoli és Zoltán

Előadástéma/Szándék

A múlt nélküli ember címet viselő előadást egy ránézési lehetőségnek szántuk. Egy mozgóképnek, amely lehetővé teszi, hogy megláthassuk, hogyan is hatnak ránk azok a múltbeli történetek, melyeket sokszor önmagunk elől is elzárva hurcolunk magunkkal a lelkünk legmélyén; milyen az, amikor mindezzel szembe nézve, mindezt megélve, végre szabadon mehetünk tovább.

Az előadás során olyan kérdésekre kerestük a választ, mint hogy tudatában vagyunk-e annak, hogy milyen mértékben hordozzuk múltunkat? Elő lehet-e ásni azt, amit egyszer már mélyen eltemettünk? Milyen nehézségei, örömei lehetnek a múlttal való szembenézésnek? Hogyan hat ránk a felszabadulás egy-egy régi történet súlya alól? S vajon van-e olyan pillanat az emberi életben, amikor teljesen szabadon tudjuk megélni létezésünket a múlt befolyása nélkül?

Az előadást egy konkrét képpel kezdtük, melyben a főszereplő nem várt lehetőséget kapott arra, hogy múltjának elrejtett darabkáival újrakapcsolódhasson, s ezáltal mintegy külső szemlélőként – rálásson saját múltjának történeteire.. Az őt a színtéren megjelenő történetekben megtestesítő szereplő szimbolikus kiválasztását követően a mindannyiunkat összekötő mezőre hangolódva hagytuk, hogy a történeteket maga az Élet rendezze rajtunk keresztül.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Szandi és Zoli

Előadástéma/Szándék

Az Élet(v)iszonyok címet viselő előadás egy olyan témát volt hivatott előtérbe állítani, amin talán eddig nem is gondolkodtunk, de mégis meghatározza mindennapi életünket.

Tudjuk, hogy ahány ember, annyiféle élethez való viszonyulás lehetséges, de talán vannak olyan tipizálható “torzult” viszonyulások, amelyekkel már mind találkoztunk, tapasztaltuk.

Ezen az estén néhány ilyen viszonyulás fókuszba állításával, többek között arra keressük a választ, hogy hogyan is alakulnak ki, milyen mozgatórugók, összefüggések állnak a kialakulásuk mögött a lélek szintjén; hogyan hatnak, hogyan befolyásolják az adott ember és környezetének életét; az egyes viszonyulások milyen kapcsolatban állnak, állhatnak egymással…

Persze a legfontosabb kérdés mégis talán az, hogy hogyan lehet meghaladni mindezeket, hogyan lehet úgy kapcsolódni, úgy viszonyulni az élethez, hogy azt valóban életnek nevezhessük. Vagyis hogyan lehet élni úgy igazán, a maga teljességében.

Bízunk benne, hogy mindenki, aki ellátogatott hozzánk ezen az estén, legalább egy lépéssel közelebb került saját élete teljességének megéléséhez, s persze, hogy mindeközben jól is érezte magát!

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Anna, Gyuszi, Írisz, Marietta, Szandi, Zoli és Zoltán

Előadástéma/Szándék

A Teljesség felé Nőként/Férfiként c. előadás egy olyan témával foglalkozott, amely leginkább hatással van az életben betöltött szerepeinkre. Legtöbben természetesnek vesszük a nőről/férfiról alkotott képünket, anélkül, hogy megkérdőjeleznénk annak egyes aspektusait. Pedig ez a kép a legtöbb esetben sokkal inkább a neveltetésünkből, szociális és kulturális hátterünkből adódik, nem a női és férfi energiával való kapcsolódás tényleges megtapasztalásából.

Az előadás során olyan kérdésekre kerestük a választ, mint hogy mit jelent nőnek/férfinak lenni a koncepciókon túl? Mi tesz bennünket nővé/férfivá? Hogyan élhetjük meg és fogadhatjuk el nőiességünket/férfiasságunkat? Mi határozza meg viszonyulásunkat a saját nemünkhöz? Milyen a női/férfi energiához való kapcsolódás optimális formája, és milyen viszonyban van egymással ez a két esszenciális energia?

Reméljük, hogy mindenki, aki jelen volt ezen az estén, egy olyan élménnyel távozott, amely hozzásegíti egy teljesebb kapcsolódáshoz a saját vagy a másik nem energiájával.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Tomi és Zoli

Előadástéma/Szándék

Ezen az estén a témánk az emberi élet egyik megkerülhetetlen kérdése volt, hogy hol is van a helyünk. Az előadás során több ezzel kapcsolatos kérdésre kerestük a választ. Van egyáltalán olyan, hogy „a helyünk”? Ha van, akkor milyen út vezet el odáig? Vajon észrevesszük-e, ha egyszer végre megtaláltuk? Milyen érzés, amikor tényleg a helyünkön vagyunk? El tudjuk-e fogadni olyannak amilyen, még akkor is, ha esetleg nem felel meg előzetes elképzeléseinknek, elvárásainknak? Hogyan tudjuk kibontakoztatni a benne rejlő lehetőségeket? Te a helyeden vagy?

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta és Zoli

Előadástéma/Szándék

A NememBenn c. előadás az életben betöltött szerepeinket járta körül a mindannyiunkban jelenlévő női és férfi energiák megnyilvánulásán keresztül.

Nőies vagy férfias? Nő vagy Férfi? Mindkettő vagy egyik sem? Mindannyiunkban működnek nőies és férfias minőségek, és e kettő együttes hatása határozza meg, hogy hogyan érezzük magunkat, hogyan nyilvánulunk meg a világban nemünk szűrőin keresztül.

Milyen az, amikor e két minőség egyensúlyban van? Hogyan érzi magát, honnan tudja egy nő vagy egy férfi, mikor van egyensúlyban? Hogyan nyilvánul meg kívül és belül e minőségek egyensúlya, vagy azok hiánya? Van egyáltalán általános válasz, vagy minden eset különböző?

Ezen kérdésekre kerestük a választ közösen.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Tomi és Zoli

Előadástéma/Szándék

A humor és az ember c. előadás a humor életünkben betöltött szerepét járta körül a humor különböző aspektusainak megnyilvánulásain keresztül.

Az élet egy vicc? Humor nélkül lehet élni, de érdemes is? Milyen hatása van az életünkre? Tudunk úgy kapcsolódni, úgy viszonyulni az élethez, hogy meglássuk benne mindennek a mókás oldalát? Mi az, ami megnevettet? Hogyan segít a humor önmagunk megismerésében? Képesek vagyunk önmagunkon nevetni?

Ezen kérdésekre kerestük a választ közösen.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Tomi és Zoli

Előadástéma/Szándék

A tükörképem világa c. előadás az észlelés és a valóság viszonyát kutatta.

Az előadás során olyan kérdésekre kerestük a választ, mint: Ki (mi) az, akit (amit) a tükörben látunk? Amit a világban látunk, az a valóság, vagy csak az érzéseink, gondolataink visszatükröződése? Ennek milyen hatása van az életünkre? Hogyan segíthet a tükör önmagunk megismerésében? Ha az a valóság, amit látunk, miért változik meg, amikor pusztán a viszonyulásunk változik? Ha az életünkben minden és mindenki tükörként működik, miként változtathatunk az életünkön?

Az este folyamán a nézőknek lehetőségük volt belenézni a CsendBenn tükörbe, és talán előadásunkon velünk együtt magukra ismerhettek.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Ádám, Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Tomi és Zoli.

Gitár: Csaba

Előadástéma/Szándék

MI – én, avagy a kollektív hatása az egyénre c. előadás a kollektív és az egyén viszonyát járta körül.

Látszólag, különálló egyénként éljük az életünket. Egyénileg hozzuk meg döntéseinket, és leginkább mi viseljük azok következményeit. De vajon mi köze a látszatnak ahhoz, ami ténylegesen bennünk történik? Hol kezdődik és hol ér véget az én ebben az emberi összforgatagban? Hogyan hat ránk a kollektív? Mi hatunk a kollektívre? Ha igen, hogyan? Milyen az optimális viszonyulás ebben a kérdésben? Mit érdemes tudatosítanunk, hogy az mindenki javára váljék a kollektívvel kapcsolatban?

Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

Az önfelvállalás útján c. előadás a teljes önazonosság felé vezető út fontosabb állomásait igyekezett bemutatni.

Szeretnél bátran kilépni a tudatosan vagy éppen tudattalanul felhúzott
falaid, tükreid, függönyeid és ki tudja még mik elé, hogy végre megtapasztald, milyen is korlátok nélkül önmagadnak lenni? Mi az, ami akadályoz vagy éppen segít ebben a folyamatban?

Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

A fájdalom, nem szenvedés c. előadás a fájdalomhoz való viszonyulásunk egyes kérdéseire igyekezett rávilágítani.

Mennyire fogadjuk vagy utasítjuk el az életünk során felmerülő fájdalmakat vagy éppen mennyire vonzódunk hozzájuk? 
El tudjuk fogadni emberi mivoltunk megtapasztalását elvárások és hibáztatás nélkül?
Mennyire tettük magunkévá a „bűntudatnak és szenvedésnek különleges értéke van” hitrendszerét, mellyel oly sokszor találkozhattunk a kulturális és vallási közegünkben?
Hol tartunk a fájdalomhoz való viszonyulásunk terén? 
Mi az, ami segíthet minket a fájdalommal járó folyamataink megélése során, 
és mi az a hozzáállás, ami leginkább támogató lehet számunkra a fájdalom megtapasztalásával kapcsolatban?
 

Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

Jelen előadás során a bűntudattal kapcsolatos egyes kérdéseket igyekeztünk közelebbről megvizsgálni és bemutatni. 
 
Hogyan működik a bűntudat és hogyan hat az életünkre?
Milyen megnyilvánulási formái lehetnek, a lelkiismeret-furdalástól az áldozatszerep teljes skálájának felsorakoztatásáig?
Miért olyan nehéz lemondani a bűntudatról? Miért ragaszkodunk hozzá?
Mennyire vagyunk tudatában a tényleges bűntudatkészletünknek?
Csökken-e a bűntudat a büntetéstől, vagy épp ellenkezőleg?
Mi segíthet abban, hogy a bűntudatot felváltsa a tévedéseinkért való felelősségvállalás?
 
Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.
 

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

Jelen előadás során a magyarság felelősségvállalással kapcsolatos viszonyulását igyekeztünk közelebbről megvizsgálni.

  • Igazodunk-e a szabályokhoz, vagy éppen keressük a kiskapukat?
  • Mennyire tudunk élni a választási lehetőségeinkkel?
  • Életünkkel mennyire járulunk hozzá a polarizáció kialakulásához vagy fenntartásához?
  • A felelősségvállalásunknak milyen hatása van önmagunkra, a szűkebb és a tágabb környezetünkre?
  • Mekkora hozzájárulás szükséges egyénileg, hogy (tágabb) környezetünkre hatást gyakoroljunk (kritikus tömeg)?
  • Mi az, ami segíthet minket kilépni az áldozat szerepéből, és mi az a hozzáállás, ami leginkább támogató lehet számunkra, hogy felvállaljuk a döntéseinkkel járó felelősséget?
  • Mennyire állunk ki az általunk fontosnak vélt értékek mellett?
  • Mennyire érezzük felelősnek magunkat jelenlegi helyzetünkért és mások helyzetéért?
Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.
 

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

Jelen előadás ötlete a CsendBenn Egyesület imájának első két sorából fakadt. Valamilyen szinten már mindannyian megtapasztaltuk, hogy a szemünk, az érzékelésünk megtréfált minket. 

  • Vajon hol van ennek a nem mindig jóízű tréfának a határa?
  • Mennyire vagyunk tudatában a torzulásoknak, kivetítéseinknek?
  • Miből fakadnak és milyen irányba változnak, változhatnak ezek a kivetítések, képek?
  • Mennyire hiszünk a szemünknek, a tapasztalásunknak?
  • Tehetünk-e bármit a tisztánlátásért?
  • Milyen hatással van ránk és másokra, ha nyitott szívvel és elmével tudunk rátekinteni az életünkre és az abban felbukkanó személyekre és dolgokra?
 
 
Akik átadták magukat a szerepeknek:
Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli.
Az előadás létrejöttében segítségünkre volt: Timi.

Előadástéma/Szándék

Mindenszentek közeledtével, a fókuszunk egyre inkább elhunyt szeretteink felé irányul. Ezt a belső folyamatot támogatandó döntöttünk az est témája mellett. 

Többek között olyan kérdésekre kerestük a választ, hogy milyen módokon reagálnak az élők szeretteik távozására; mi történik az elhunytak lelkével a halál beálltát követően; van-e, lehet-e kapcsolat a két tartomány között; milyen hatása van a síron túli ragaszkodásnak… 

Az előadást egy konkrét képpel kezdtük. A felosztott játéktérben az egyik oldal az élők, a másik az elhunytak tartományát volt hivatott megjeleníteni. A kezdőképben minden képviselő oda állt, ahová szerepe szerint tartozott. Ezt követően pedig a mindannyiunkat összekötő mezőre hangolódva hagytuk, hogy az eseményeket maga az Élet rendezze rajtunk keresztül.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Zoli és Zoltán

Előadástéma/Szándék

A múlt nélküli ember címet viselő előadást egy ránézési lehetőségnek szántuk. Egy mozgóképnek, amely lehetővé teszi, hogy megláthassuk, hogyan is hatnak ránk azok a múltbeli történetek, melyeket sokszor önmagunk elől is elzárva hurcolunk magunkkal a lelkünk legmélyén; milyen az, amikor mindezzel szembe nézve, mindezt megélve, végre szabadon mehetünk tovább.

Az előadás során olyan kérdésekre kerestük a választ, mint hogy tudatában vagyunk-e annak, hogy milyen mértékben hordozzuk múltunkat? Elő lehet-e ásni azt, amit egyszer már mélyen eltemettünk? Milyen nehézségei, örömei lehetnek a múlttal való szembenézésnek? Hogyan hat ránk a felszabadulás egy-egy régi történet súlya alól? S vajon van-e olyan pillanat az emberi életben, amikor teljesen szabadon tudjuk megélni létezésünket a múlt befolyása nélkül?

Az előadást egy konkrét képpel kezdtük, melyben a főszereplő nem várt lehetőséget kapott arra, hogy múltjának elrejtett darabkáival újrakapcsolódhasson, s ezáltal mintegy külső szemlélőként – rálásson saját múltjának történeteire.. Az őt a színtéren megjelenő történetekben megtestesítő szereplő szimbolikus kiválasztását követően a mindannyiunkat összekötő mezőre hangolódva hagytuk, hogy a történeteket maga az Élet rendezze rajtunk keresztül.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Szandi és Zoli

Előadástéma/Szándék

Az Élet(v)iszonyok címet viselő előadás egy olyan témát volt hivatott előtérbe állítani, amin talán eddig nem is gondolkodtunk, de mégis meghatározza mindennapi életünket.

Tudjuk, hogy ahány ember, annyiféle élethez való viszonyulás lehetséges, de talán vannak olyan tipizálható “torzult” viszonyulások, amelyekkel már mind találkoztunk, tapasztaltuk.

Ezen az estén néhány ilyen viszonyulás fókuszba állításával, többek között arra keressük a választ, hogy hogyan is alakulnak ki, milyen mozgatórugók, összefüggések állnak a kialakulásuk mögött a lélek szintjén; hogyan hatnak, hogyan befolyásolják az adott ember és környezetének életét; az egyes viszonyulások milyen kapcsolatban állnak, állhatnak egymással…

Persze a legfontosabb kérdés mégis talán az, hogy hogyan lehet meghaladni mindezeket, hogyan lehet úgy kapcsolódni, úgy viszonyulni az élethez, hogy azt valóban életnek nevezhessük. Vagyis hogyan lehet élni úgy igazán, a maga teljességében.

Bízunk benne, hogy mindenki, aki ellátogatott hozzánk ezen az estén, legalább egy lépéssel közelebb került saját élete teljességének megéléséhez, s persze, hogy mindeközben jól is érezte magát!

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Anna, Gyuszi, Írisz, Marietta, Szandi, Zoli és Zoltán

Előadástéma/Szándék

A Teljesség felé Nőként/Férfiként c. előadás egy olyan témával foglalkozott, amely leginkább hatással van az életben betöltött szerepeinkre. Legtöbben természetesnek vesszük a nőről/férfiról alkotott képünket, anélkül, hogy megkérdőjeleznénk annak egyes aspektusait. Pedig ez a kép a legtöbb esetben sokkal inkább a neveltetésünkből, szociális és kulturális hátterünkből adódik, nem a női és férfi energiával való kapcsolódás tényleges megtapasztalásából.

Az előadás során olyan kérdésekre kerestük a választ, mint hogy mit jelent nőnek/férfinak lenni a koncepciókon túl? Mi tesz bennünket nővé/férfivá? Hogyan élhetjük meg és fogadhatjuk el nőiességünket/férfiasságunkat? Mi határozza meg viszonyulásunkat a saját nemünkhöz? Milyen a női/férfi energiához való kapcsolódás optimális formája, és milyen viszonyban van egymással ez a két esszenciális energia?

Reméljük, hogy mindenki, aki jelen volt ezen az estén, egy olyan élménnyel távozott, amely hozzásegíti egy teljesebb kapcsolódáshoz a saját vagy a másik nem energiájával.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Tomi és Zoli

Előadástéma/Szándék

Ezen az estén a témánk az emberi élet egyik megkerülhetetlen kérdése volt, hogy hol is van a helyünk. Az előadás során több ezzel kapcsolatos kérdésre kerestük a választ. Van egyáltalán olyan, hogy „a helyünk”? Ha van, akkor milyen út vezet el odáig? Vajon észrevesszük-e, ha egyszer végre megtaláltuk? Milyen érzés, amikor tényleg a helyünkön vagyunk? El tudjuk-e fogadni olyannak amilyen, még akkor is, ha esetleg nem felel meg előzetes elképzeléseinknek, elvárásainknak? Hogyan tudjuk kibontakoztatni a benne rejlő lehetőségeket? Te a helyeden vagy?

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta és Zoli

Előadástéma/Szándék

A NememBenn c. előadás az életben betöltött szerepeinket járta körül a mindannyiunkban jelenlévő női és férfi energiák megnyilvánulásán keresztül.

Nőies vagy férfias? Nő vagy Férfi? Mindkettő vagy egyik sem? Mindannyiunkban működnek nőies és férfias minőségek, és e kettő együttes hatása határozza meg, hogy hogyan érezzük magunkat, hogyan nyilvánulunk meg a világban nemünk szűrőin keresztül.

Milyen az, amikor e két minőség egyensúlyban van? Hogyan érzi magát, honnan tudja egy nő vagy egy férfi, mikor van egyensúlyban? Hogyan nyilvánul meg kívül és belül e minőségek egyensúlya, vagy azok hiánya? Van egyáltalán általános válasz, vagy minden eset különböző?

Ezen kérdésekre kerestük a választ közösen.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Tomi és Zoli

Előadástéma/Szándék

A humor és az ember c. előadás a humor életünkben betöltött szerepét járta körül a humor különböző aspektusainak megnyilvánulásain keresztül.

Az élet egy vicc? Humor nélkül lehet élni, de érdemes is? Milyen hatása van az életünkre? Tudunk úgy kapcsolódni, úgy viszonyulni az élethez, hogy meglássuk benne mindennek a mókás oldalát? Mi az, ami megnevettet? Hogyan segít a humor önmagunk megismerésében? Képesek vagyunk önmagunkon nevetni?

Ezen kérdésekre kerestük a választ közösen.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Tomi és Zoli

Előadástéma/Szándék

A tükörképem világa c. előadás az észlelés és a valóság viszonyát kutatta.

Az előadás során olyan kérdésekre kerestük a választ, mint: Ki (mi) az, akit (amit) a tükörben látunk? Amit a világban látunk, az a valóság, vagy csak az érzéseink, gondolataink visszatükröződése? Ennek milyen hatása van az életünkre? Hogyan segíthet a tükör önmagunk megismerésében? Ha az a valóság, amit látunk, miért változik meg, amikor pusztán a viszonyulásunk változik? Ha az életünkben minden és mindenki tükörként működik, miként változtathatunk az életünkön?

Az este folyamán a nézőknek lehetőségük volt belenézni a CsendBenn tükörbe, és talán előadásunkon velünk együtt magukra ismerhettek.

Akik átadták magukat a szerepeknek: 

Ádám, Gyuszi, Írisz, Kata, Marietta, Tomi és Zoli.

Gitár: Csaba

Előadástéma/Szándék

MI – én, avagy a kollektív hatása az egyénre c. előadás a kollektív és az egyén viszonyát járta körül.

Látszólag, különálló egyénként éljük az életünket. Egyénileg hozzuk meg döntéseinket, és leginkább mi viseljük azok következményeit. De vajon mi köze a látszatnak ahhoz, ami ténylegesen bennünk történik? Hol kezdődik és hol ér véget az én ebben az emberi összforgatagban? Hogyan hat ránk a kollektív? Mi hatunk a kollektívre? Ha igen, hogyan? Milyen az optimális viszonyulás ebben a kérdésben? Mit érdemes tudatosítanunk, hogy az mindenki javára váljék a kollektívvel kapcsolatban?

Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.

Akik átadták magukat a szerepeknek:

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

Az önfelvállalás útján c. előadás a teljes önazonosság felé vezető út fontosabb állomásait igyekezett bemutatni.

Szeretnél bátran kilépni a tudatosan vagy éppen tudattalanul felhúzott
falaid, tükreid, függönyeid és ki tudja még mik elé, hogy végre megtapasztald, milyen is korlátok nélkül önmagadnak lenni? Mi az, ami akadályoz vagy éppen segít ebben a folyamatban?

Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.

Akik átadták magukat a szerepeknek: 

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

A fájdalom, nem szenvedés c. előadás a fájdalomhoz való viszonyulásunk egyes kérdéseire igyekezett rávilágítani.

Mennyire fogadjuk vagy utasítjuk el az életünk során felmerülő fájdalmakat vagy éppen mennyire vonzódunk hozzájuk? 
El tudjuk fogadni emberi mivoltunk megtapasztalását elvárások és hibáztatás nélkül?
Mennyire tettük magunkévá a „bűntudatnak és szenvedésnek különleges értéke van” hitrendszerét, mellyel oly sokszor találkozhattunk a kulturális és vallási közegünkben?
Hol tartunk a fájdalomhoz való viszonyulásunk terén? 
Mi az, ami segíthet minket a fájdalommal járó folyamataink megélése során, 
és mi az a hozzáállás, ami leginkább támogató lehet számunkra a fájdalom megtapasztalásával kapcsolatban?
 

Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.

Akik átadták magukat a szerepeknek: 

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

Az előadás megtartásában segítségünkre volt: 
Timi

Jelen előadás során a bűntudattal kapcsolatos egyes kérdéseket igyekeztünk közelebbről megvizsgálni és bemutatni. 
 
Hogyan működik a bűntudat és hogyan hat az életünkre?
Milyen megnyilvánulási formái lehetnek, a lelkiismeret-furdalástól az áldozatszerep teljes skálájának felsorakoztatásáig?
Miért olyan nehéz lemondani a bűntudatról? Miért ragaszkodunk hozzá?
Mennyire vagyunk tudatában a tényleges bűntudatkészletünknek?
Csökken-e a bűntudat a büntetéstől, vagy épp ellenkezőleg?
Mi segíthet abban, hogy a bűntudatot felváltsa a tévedéseinkért való felelősségvállalás?
 
Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.
 

Akik átadták magukat a szerepeknek: 

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

Az előadás megtartásában segítségünkre volt: 
Timi

Jelen előadás során a magyarság felelősségvállalással kapcsolatos viszonyulását igyekeztünk közelebbről megvizsgálni.

  • Igazodunk-e a szabályokhoz, vagy éppen keressük a kiskapukat?
  • Mennyire tudunk élni a választási lehetőségeinkkel?
  • Életünkkel mennyire járulunk hozzá a polarizáció kialakulásához vagy fenntartásához?
  • A felelősségvállalásunknak milyen hatása van önmagunkra, a szűkebb és a tágabb környezetünkre?
  • Mekkora hozzájárulás szükséges egyénileg, hogy (tágabb) környezetünkre hatást gyakoroljunk (kritikus tömeg)?
  • Mi az, ami segíthet minket kilépni az áldozat szerepéből, és mi az a hozzáállás, ami leginkább támogató lehet számunkra, hogy felvállaljuk a döntéseinkkel járó felelősséget?
  • Mennyire állunk ki az általunk fontosnak vélt értékek mellett?
  • Mennyire érezzük felelősnek magunkat jelenlegi helyzetünkért és mások helyzetéért?
Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.
 

Akik átadták magukat a szerepeknek: 

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

Az előadás megtartásában segítségünkre volt: 
Timi

Jelen előadás ötlete a CsendBenn Egyesület imájának első két sorából fakadt. Valamilyen szinten már mindannyian megtapasztaltuk, hogy a szemünk, az érzékelésünk megtréfált minket. 

  • Vajon hol van ennek a nem mindig jóízű tréfának a határa?
  • Mennyire vagyunk tudatában a torzulásoknak, kivetítéseinknek?
  • Miből fakadnak és milyen irányba változnak, változhatnak ezek a kivetítések, képek?
  • Mennyire hiszünk a szemünknek, a tapasztalásunknak?
  • Tehetünk-e bármit a tisztánlátásért?
  • Milyen hatással van ránk és másokra, ha nyitott szívvel és elmével tudunk rátekinteni az életünkre és az abban felbukkanó személyekre és dolgokra?
Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.
 
Akik átadták magukat a szerepeknek: 
Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli 
Az előadás megtartásában segítségünkre volt: 
Timi

Jelen előadás során arra fókuszáltunk, hogy hogyan tudjuk különböző hárító mechanizmusok nélkül, a maga teljességében megélni az életet.

  • Miért akarunk túl lenni valamin (akár az egész életen) és nem jelen lenni?
  • Hol vagyunk, amikor nem vagyunk jelen? Vagy épp hova akarunk eljutni, amikor túl akarunk lenni valamin?
  • Egyáltalán mennyire vagyunk tudatosak arra, amikor nem vagyunk jelen?
  • Miért akarjunk kontrollálni az élet dolgait? Miért olyan nehéz megengedni, hogy a dolgok csak úgy legyenek?
  • Mi köze mindennek az Istenbe/Életbe vetett bizalomnak?
  • Mindez pusztán választás kérdése?
  • Mi segíthet abban, hogy megérkezzünk a jelen pillanatba és annak megtapasztalásába? 
Az este folyamán ezekre a kérdésekre kerestük a választ, a nézőkkel közösen.
 

Akik átadták magukat a szerepeknek: 

Gyuszi, Írisz, Kata, Tomi és Zoli

Az előadás megtartásában segítségünkre volt: 
Timi és Rita